Alla inlägg under november 2012
Drog med mamma till Kappahl för det var tydligen REA där så hon ville kolla lite. Jag handlar vanligtvis aldrig kläder där. Går inte ens in, haha, men den här gången hittade jag faktiskt två riktiga snyggingar! Så hon handlade ingenting och jag shoppade som vanligt.. haha alltid!
så himla mysig tjockiströja!
Är hemma hos Kellie och myser med hennes gnällande men supersöta hund! Hon har bakat lussebullar, vi har druckit glögg, malibu och annat gott, haha riktig myskväll
Jag och Sofia var ju på Tom Tits idag och kollade bla på den här nya body worlds grejen där folk som dött donerat sina kroppar till den här utställningen som visar ur vi människor ser ut inuti och alla organ och så var utställda.
Först när man kom in så blev man lite skeptisk för människorna såg inte så äkta ut, men sen när man väl kollar närmare på alla nerver och så, som verkligen syns så är det verkligen häftigt och det är verkligen på riktigt. Riktigt häftigt att se lungor, hjärtan och även äckliga tå och fingernaglar som var kvar på kropparna... eew!
Jag rekomenderar er att gå och kolla!
Jag och Sofia kollar runt på Londonresa eftersom att vi hade tänkt åka dit efter jul. Asnice ska det bli.
Nu tror jag att jag har hittat ett bra hotell och resa så snart blir det att boka. Ska bara ta och fylla 18 först så det blir lättare och att man kan sköta allt själv.
Lite kvällsfika hos Sofia... som vanligt!
Hon är så duktig! Hihi
Må | Ti | On | To | Fr | Lö | Sö | |||
1 |
2 |
3 |
4 |
||||||
5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | |||
12 | 13 | 14 | 15 | 16 |
17 | 18 | |||
19 | 20 | 21 | 22 |
23 | 24 |
25 | |||
26 | 27 |
28 | 29 | 30 | |||||
|